Studencki Program Stypendialny dla doktorantów – edycja 2014

Termin składania wniosków stypendialnych w kolejnej edycji Studenckiego Programu Stypendialnego dla doktorantów mija 30 czerwca 2014 r. Na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego (www.wca.wroc.pl) dostępna jest aplikacja, za pośrednictwem której doktoranci mogą składać wnioski o przyznanie stypendium. Podpisany wydruk ostatecznej wersji wniosku należy dostarczyć do Biura Współpracy z Uczelniami Wyższymi, Rynek 13, 50-101 Wrocław.

Stypendia w wysokości 2000 zł miesięcznie ustanowione zostały przez Prezydenta i Radę Miejską Wrocławia i przyznawane są w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego, którego zasady określa Uchwała nr LV/1693/10 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 14 października 2010 r. z późn. zm.

Stypendia przyznaje się w pięciu kategoriach:

1. Stypendium im. Ludwika Hirszfelda: w zakresie nauk biologicznych i medycznych;
  2. Stypendium im. Hugona Steinhausa: w zakresie nauk matematycznych;
  3. Stypendium im. Maxa Borna: w zakresie nauk fizycznych i chemicznych.
  4. Stypendium im. Wincentego Stysia: w zakresie nauk społecznych i humanistycznych
  5. Stypendium im. Jerzego Grotowskiego: w zakresie sztuki

Stypendium może być udzielone doktorantowi jeden raz w ciągu studiów, na okres 9 miesięcy.